Cruise control wijkt behoorlijk af

Ik heb gemerkt dat het rijden om de cruise control niet zo'n goed idee is in gebieden met veel flitspalen. Want bij mij wijkt de snelheid nogal af van de snelheid die ik heb ingesteld.
Als ik hem instel op 100km/uur, dan is de snelheid tussen de 95 en 110 km/uur. Hij blijft niet op 100. En dit is op een vlak wegdek, dus het heeft niets te maken met bruggen of tunnels.

Iemand ook zoiets?

Wat mijn ervaring is dat hoe hoger het toerental, hoe nauwkeuriger de cruisecontrol is. Dat komt denk ik omdat als je 100 rijdt in z'n 6 hij relatief meer gas moet geven om sneller te gaan en vice versa.
Probeer het eens in z'n 5 (maar let niet op de toename in het verbruik... ;) )

Overigens heb ik niet van die grote verschillen als jij. Ook niet bij lage toerentallen. Ik kan 80 rijden met cruisecontrol met een afwijking van 5 km/u.

Heel herkenbaar, ik rijdt voor mijn werk in een niewe Golf TDI, die zet je vast en blijft altijd op die snelheid staan, tenzij je ergens onder de 1750 toeren komt, dan laat de cruise control "los". Maar toen ik een keertje met een Puegeot 307 reed schomemlde de cruise control ook zo hard, komt niet alleen bij Puegeot's voor dus... :|

@King Q

Klopt, als je in een lagere versnelling op de cruise control rijdt, dan zijn er nauwelijks afwijkingen. Best logisch natuurlijk.
Probleem alleen dat ik liever wel in z'n 6 rijd op de snelweg dan in z'n 5 of zelf 4 :)

Precies! Ik ook! vervelend benzine-zuipertje!! ;)

CMN schreef:
@King Q

Klopt, als je in een lagere versnelling op de cruise control rijdt, dan zijn er nauwelijks afwijkingen. Best logisch natuurlijk.
Probleem alleen dat ik liever wel in z'n 6 rijd op de snelweg dan in z'n 5 of zelf 4 :)



Oh, sorry, bedoelde dat mijn Golf boven de 1750 toeren altijd strak de snelheid blijft houden als snelheid maar boven 30 km/h is en minimaal 2e versnelling is ingeschakeld. Zit er misschien niet verschil in diesel/benzine: diesel heeft relatief een veel sterker koppel en houdt makkelijk(er) de snelheid in stand?

Welnee, zo'n Cooper S trekt dat echt wel, hoor. Mijn vader heeft nu een Volvo V40 T4 en daarvoor had hij een V40 1.8. Beide voorbeeldig op de cruisecontrol. Je merkt alleen wel dat de T4 (benzine 1.9 200 PK turbo :9) een heel klein beetje nerveuzer is dan de 1.8. Waarschijnlijk omdat de cruise control is afgeregeld op minder sterke motoren en hij dan eigenlijk een beetje teveel input krijgt.

Nee, als die cruisecontrol zoveel afwijkt, dan is het gewoon niet lekker afgeregeld; uiteindelijk zul je bij zo'n cruisecontrol toch een boven en een ondergrens aan moeten houden waarbij je weer gas gaat geven en waarbij je gas gaat loslaten; exact de snelheid kan nooit. Maar dat lijkt mij meer in de ordegrootte 0,5 km/h naar beneden en naar boven, niet 5 km/h. Of misschien een probleem met de input van de cruisecontrol, zou in elk geval nagaan wat de ervaring van anderen hiermee is. Maar dat doe je nu.

Eelke schreef:
...Maar dat lijkt mij meer in de ordegrootte 0,5 km/h naar beneden en naar boven, niet 5 km/h...



Idd. Mijn bewering "strak" was wel erg strak! :D Die marge bij mij is ongeveer 2 km/h en een kwestie van enkele seconden en treed op na bijvoorbeeld een windvlaag of enige hellingshoekverandering in het wegdekverloop.

King Q schreef:
Ik kan 80 rijden met cruisecontrol met een afwijking van 5 km/u.



Ik bedoelde dan ook dat ik tussen de ong. 78 en 83 km/u 'zweef'. idd afhankelijk van hoek en wind. ;)

Hmmm... Daar zou ik me eigenlijk niet zo druk om maken. Je kunt (bij de dealer) vragen of er geen andere software voor beschikbaar is omdat je het wat veel vind. Maar [i:3pcnu382]te[/i:3pcnu382] veel zou ik niet zeggen.

Donderdag 7 augustus 2003

...waarom niet? Klant is koning, dit is een absurde marge... hoewel een beetje goodwill tonen...

Donderdag 7 augustus 2003

5 km vind ik geen absurde marge. Het is aan de hoge kant, maar absurd vind ik rijkelijk overdreven. Als het 5 km naar boven en naar beneden was, dan zou ik het ook absurd vinden. Misschien dat ik er anders over zou denken als ik het zelf zou ondervinden...

Donderdag 7 augustus 2003

Zit je niet op te letten, had je de cc precies op de max. toegestane snelheid gezet (op telelr zelf zit BTW ook bijna altijd een afwijking) kan die 5km marge toch echt wel een niet ondenkbare kans op een knipoog van een flitskastje geven... vandaar!

Donderdag 7 augustus 2003

Welnee. De meeste tellers hebben ruimschoots meer afwijking dan 5 km (in de zin dat hij altijd iets minder aangeeft dan de eigenlijke snelheid). Als je hem netjes op de "goede" snelheid zet, maakt die 3 km ofzo meer echt niet uit, hoor; zit je nog ruimschoots in de veiligheidsmarge.

Donderdag 7 augustus 2003

...hoor "ze"weleens zeggen dat als je onder de 128 blijft waar je 120 mag, je meestal niet geflitst wordt. Maar ja, de ene voiture heeft een positieve l'autre un negative afwijkinque.

Donderdag 7 augustus 2003

Ik kan je op een blaadje geven dat [i:3uzjdzva]alle[/i:3uzjdzva] tellers uit de fabriek [i:3uzjdzva]te veel[/i:3uzjdzva] aangeven. Er is niet 1 autofabrikant die het risico wil lopen dat hun teller te [i:3uzjdzva]weinig[/i:3uzjdzva] aangeeft. Dan is het namelijk hun schuld als hun klant op de bon gaat terwijl hij/zij zich "netjes" aan de snelheid hield.

Donderdag 7 augustus 2003

Daar zit idd wel wat in. Mmmm... :| :D ...blijf toch anders lekker bij mijn stelling dat er zijn die te veel of te weinig aangeven. Heb zelf test gezien in een TV-automagazine. :P 8)

Ah, vandaar dat de minister een cuisecontrol verplicht wil stellen. Zo kunnen ze het begrotingstekort wegwerken door te snel rijdende auto's. :P

Is het bij de Mini2-specialisten toevallig bekend of hier een "oplossing" voor is? Ik heb het nu zelf aan den lijve mogen ondervinden en het is inderdaad wel een beetje irritant.

Eelke schreef:
Ik kan je op een blaadje geven dat [i:1rfxekl3]alle[/i:1rfxekl3] tellers uit de fabriek [i:1rfxekl3]te veel[/i:1rfxekl3] aangeven. Er is niet 1 autofabrikant die het risico wil lopen dat hun teller te [i:1rfxekl3]weinig[/i:1rfxekl3] aangeeft.


Om daar nog even op terug te komen, onlangs stond er een vergelijking in de krant (GVA) tussen 20 auto's, waaruit bleek dat de new MINI de minste afwijking had van allemaal, hij gaf slechts 1 of 2 km/u te veel aan bij 120 km/u. Bij andere merken ging het tot 10 km/u en eentje van de 20 gaf zelfs te weinig aan, wat om hogervermelde reden niet de bedoeling kan geweest zijn.

Ik heb het gisteren toevallig even gemeten, maar ik kwam op een afwijking van 6% (hectometerbordjes tellen en de stopwatch op de telefoon, dus niet heel nauwkeurig). Zal misschien ook met de bandenmaat te maken hebben. Maar nu weer terug op de cruise control.

Je moet ingelogd zijn om te reageren.