Ik vraag me af wat zoiets zou kosten compleet. dus ook scharnieren enz. en nog meer spullen wat je er voor nodig hebt.
want het is natuurlijk wel mooi mits je de goede materialen gebruikt. dus wie kan me zeggen wat je er allemaal voor nodig hebt en wat de kosten ongeveer zijn.
en wat zijn uiteraard de voor en de nadelen. want ik zie hier op het forum zoveel staan dat ik het zelf niet meer weet.
groetjes joeri
benodigdheden voor een flipfront.
Men neme:
- 1 mini
- 1 kompleet polyester front/een compleet front van ijzeren delen (M.a.w: wings + front)
- 2 bracebars (om je voorsubframe vast te houden)
- X-aantal sluitingsmechanismes.
kosten:
- poly-flipfront: ongeveer 150 euro (uitschieters omhoog en omlaag niet uitgesloten!)
- bracebars: buisjes metaal -> check je lokale schroothoop
- sluitingen: geen astronomische bedragen, lijkt me
Pro:
- je kan makkelijker bij je motor
- je kan de binnenschermen beter schoonhouden
- het staat cool!
Contra:
- polyester flipfront zal je moeten verstevigen
- je moet er voor uit je luie stoel achter je computer
- je zal je nieuwe front een kleurtje moeten geven
kosten:
- poly-flipfront: ongeveer 150 euro (uitschieters omhoog en omlaag niet uitgesloten!)
- bracebars: buisjes metaal -> check je lokale schroothoop
- sluitingen: geen astronomische bedragen, lijkt me
Heb ik mn huiswerk een beetje goed gedaan, of mist hier nog wat?
Ik heb dus een polyester Clubman front op mijn auto zitten. Sluitingen met Dzus-fasteners (gekocht bij een VW Kever specialist voor iets van 4.50 per stuk).
De voorkant scharniert dmv Rod ends (geen goede Nederlandse vertaling voor het woord) die bevestigt zijn aan een subframe dat in het front geschroefd is.
Ik heb het flipfront wel hier en daar verstevigd omdat het wel wat slap was alhoewel je daar niets van merkt als ie vast zit. De bracebars heb ik zelf gemaakt van rechthoekige pijp.
Ik zou overigens kiezen voor een tweedelig flipfront bij een standaard Minifront, met een losse motorkap.
Dennis
PS Wel heel wat passen en meten geweest en nog steeds niet helemaal tevreden. Front kostte me 125 euro incl de bumper.
Sjoerd schreef: Heb ik mn huiswerk een beetje goed gedaan, of mist hier nog wat?
Ik raad aan de subframe rubbers 'onder je voeten' en onder de torenbouten te vervangen door massieve steunen.
Dat is een goed punt Hugo.
De mijne zijn niet gedaan en nu heb ik last dat deze de neiging hebben door mijn bodem te komen.
grtzz Martin
ik zit hard na te denken over welke rubbers jullie het nu hebben.... Ik kan het niet bedenken!
"de subframe rubbers 'onder je voeten'"
leuke omschrijving
Ik denk dat deze bedoeld worden
Klopt. Het zijn de rubbers op de bovenstaande foto's.
Deze zitten aan de onderzijde van je frontsubframe.
o.a. bij je pedalenbak.
grtzz Martin
Dennis schreef:
De voorkant scharniert dmv Rod ends (geen goede Nederlandse vertaling voor het woord) die bevestigt zijn aan een subframe dat in het front geschroefd is.
Heb je hier nog meer info over? Ik ben namelijk nog niet tevreden over mn scharnieren. Heb je dat ergens zo gekocht of komt het van de sloop of wat? Ben wel beniewd!
Mini Martin schreef:
Deze zitten aan de onderzijde van je frontsubframe.
o.a. bij je pedalenbak.
Heb net ff het voorsubframe in de roestige carrosserie gehangen, en snap nu eindelijk welke jullie bedoelen.
Ik heb een tijdje geleden zulke rubbers gekocht, en heb toen voor de harde variant gekozen. Zeg maar: het hardste rubber, een stap verder en het zijn solid dingen (dus zonder rubber -> alleen ijzer)
Zouden die dingen het houden? ik gok van wel, maar wil het toch nog ff weten. Ik kan het nu makkelijk veranderen, nu ze er toch nog niet op zitten.
't zal best houden. Normaal wordt je voorsubframe ook aan de voorkant nog gesteund. Dit wordt vervangen door de stalen verstevigingen die je nodig hebt bij zo'n flipfront. Maar aangezien het subframe dus toch al stijf wordt opgehangen aan die stalen verstevigingen heb ik net kitje MSSK3009 besteld bij MS: dat zijn harde kuststof stukken voor onder de torenbouten en metalen steunen voor achterop het subframe.
Eigelijk zou je voor zulke dingen een soort technische tekening moeten hebben he. maar goed zelf knuttselen heeft natuurlijk ook wat he.en trouwens het is tot nu aardig wat mensen gelukt om zelf een flipfront te monteren.
ik ga het ook maar eens proberen denk ik.
gr joeri
moet je het hele metalen front in je polyester flipfront lijmen of bepaalde stukken ???
ik vraag dit omdat ik namelijk een polyester flipfront heb, maar de originele neus zat niet bij de mini toen ik hem kocht en is er waarschijnlijk ook niet meer.
zou iemand mij dan kunnen vertellen welke stukken ik moet verstevigen en hoe dik de plaat moet zijn ???
(om hen door de keuring te krijgen.
Groetjes
Wico
geen gebruiksaanwijzing gekregen
Het grootste gedeelte van je metalen neus gebruik je niet meer.
Normaal gesproken haal je bijna de hele metalen neus van de voorzijde van je Mini. Subframe a-panelen wel laten zitten. Hierna maak je een versteviging tussen je subframe en een deel van je binnenschermen wat is blijven zitten.
Daar monteer je het polyesterfront op/aan.
Raadzaam is het gedeelte wat in een motorkap zit te verlijmen als versteviging voor je flipfront.(kruisdeel)
Er zijn een aantal site's waar op staat hoe je een flipfront moet verstevigen en moet bevestigen.
Volgens mij staan die site's ook hier op het forum gelinkt. Kan ze alleen even niet zo snel vinden.
grtzz martin
inderdaad geen handleiding gekregen
maar ik begin het een beetje te snappen nu, hoe het in mekaar zit
tnx
Grtzz Wico
kan iemand mischien zo`n handleiding van een flipfront effe scannen ofzo? ik ben er namelijk mee bezig (moet het flipfront nog bestellen) maar ik weet nog niet precies waar ik aan moet denken en wat ik weg moet halen. en dat met name van het binnenscherm.
Groeten stefan
Ps, wat is het voordeel van schanieren aan een flipfront? je hebt toch juist meer kans of scheuren en barsten en je haalt het voordeel weg dat je zo makkelijk bij je motor kan.
Het is wel een moeite maar ik zou als ik jullie was een van curley nemen. deze heeft een mooiere pasvorm. en de hele voorkant lijkt ook meer op een standaard mini.
Let op vooral de gaten voor de sleepogen die bij de curley versie wel aanwezig zijn.
En wat ik het belangerijkste vond:
de flap aan de voorkant onderaan, is bij de eerste veels te ver naar binnen gebogen, de curley versie heeft dat niet.
mvg robert
[size=75:3b80z6zf][img-tags tweede foto verwijderd, te groot voor directe plaatsing op het forum - Eelke][/size:3b80z6zf]
de onderste lijkt mij wel de mooiste maar klopt het dat het al lijkt alsof er al een bumper aan zit tenminste die vorm zit er al in is dat altijd zo?
ik heb ze ook zelf gemaakt, een paar l-profieltjes aan mekaar lassen en klaar is robert.
de onderste lijkt mij wel de mooiste maar klopt het dat het al lijkt alsof er al een bumper aan zit tenminste die vorm zit er al in is dat altijd zo?
Je bedoelt de standaard vorm die er bij alle minis in zit, want daar overheen hoort nog een bumper
.. of bedoel je wat anders?
mvg robert
nee dat bedoel ik inderdaad waar nog een standaard bumper over heen kan
aha, ik heb een flipfront-mini waar al een flipfront op zit. Wat jullie dus aangeven dat allemaal moet gebeuren is als het goed is al gebuerd, maar wil toch één en ander checken. Ik moet nog een keer naar de RDW nl.
Ik zal vandaag of morgen ff wat foto's maken voor info voor jullie.
als je wil heel graag! ben erg benieuwd
ik zit te k..... met de foto's komen er binnenkort aan hoor. Ik heb allen helemaal geen bracbar!!! Is dat een probleem? De vorige eigenaar heeft er gewoon mee gereden (zonder keuring)
ow dat maakt niet uit, maar ik wil graag de foto`s zien!
alvast bedankt
groeten Stefan
ps ik heb intussen op men internetsite een aantal foto`s neergezet!
Dietrich schreef: ik zit te k..... met de foto's komen er binnenkort aan hoor. Ik heb allen helemaal geen bracbar!!! Is dat een probleem? De vorige eigenaar heeft er gewoon mee gereden (zonder keuring)
hmm volgens mij rijdt zo`n ding als een zwabber zonder bracebar, nu kan je subframe bij een bocht buigen en dat is niet de bedoeling. (stijfheid is weg)
Ik zal er maar gauw een gaan lassen als ik jou was.
Passen de 4 wipac lampen er van voren nog op als je een poly flipfront hebt, of is dit te zwaar?
En wat doen jullie met die elechtrische fan die in het spatbord zit, gewoon weglaten?
En kun je goed zien dat het polyesther is, ziet het er wel gewoon goed uit met de naden enzo?
groeten Bob
ik zag er laatst een in het eggie, en het valt wel op dat er een poly flipfront op zit. deze had bijvoorbeeld geen "goot" rond de motorkap, en het hele gebeuren ziet er eigenlijk een beetje te strak uit. zoals de gril + omlijsting zit gewoon 100% precies goed, dat valt gewoon op om de een of andere reden.
ik heb een special gemaakt op mijn site waar ook de voor en nadelen op staan en enkele foto`s van een poly front, neem eens een kijkje en geef je mening over de voor en nadelen(heb ik het wel goed?)
alvast bedankt
Groeten Stefan
over je fan trouwens, je bedoelt bij een 1000 of 1300?
ik denk namelijk dat ik mijn fan(voorkant,1300) aan het voorsubframe ga vast lassen met 2 beugels zodat ie blijft zitten als je het front eraf pakt. aangezien ik zo min mogelijk aan het front wil maken om scheuren en dergelijk te voorkomen
Bustuh schreef: over je fan trouwens, je bedoelt bij een 1000 of 1300?
ik denk namelijk dat ik mijn fan(voorkant,1300) aan het voorsubframe ga vast lassen met 2 beugels zodat ie blijft zitten als je het front eraf pakt. aangezien ik zo min mogelijk aan het front wil maken om scheuren en dergelijk te voorkomen
op de foto van mijn vorige pagina zie je een uitsparing aan de bestuurderskant. deze is er voor om een Fan van een renault 5 tegen aan te zetten
mischien een tip
hey idd! dankjewel
Bedankt voor de antwoorden,
Jammer alleen dat ik de auto iedere dag nodig heb, want aan zon front ben je toch wel even bezig lijkt me.
Maar het voordeel is wel weer dat je in de toekomst lekker makkelijk kan sleutelen aan je motortje.
Een flipfront staat in iedergeval op mijn lijstje
mijn fan zit gewoon ergens anders
Ik ben laatstelijks in het bezit gekomen van een metalen flipfront welke ik op de HLE ga zetten (ben ik meteen van een HELE hoop laswerk af).
Persoonlijk vind ik dit mooier omdat ik polyesterfrontje net niet vind qua vorm en detail.
Let wel op bij sommige polyesterfrontjes dat deze een vorm hebben die de koellucht naar de remschijven verminderen. Hier merk je er niet veel van maar als je naar een IMM gaat ineens wel, en dan is het ff niet leuk meer. (he Realer)
sorry helter skelter.......
Ik denk dat t ff niet gaat lukken wat je wil...
een metaal flip front moet je op maat maken
per mini....(geen een mini heeft dezelfde pasvorm)
Dus je zult er niet veel tijd mee winnen..!!!
groetjes de M.A.V ers...
(je kunt ook op onze site zien hoe t allemaal in z'n werk gaat zo'n flip front bouwen...!!!)
@ barry megens en de mav-ers
Ik heb ook nergens geschreven dat dat ff gaat lukken
en daar hoef je dan niet meteen over te worden.
Ik ga proberen dat ding erop te zetten en als dat niet de eerste keer lukt dan de tweede keer wel.
Maar zoals jij zegt `geen enkele mini dezelfde pasvorm heeft` zal een voorgevormde polyesterfront dus ook niet passen volgens jouwn beschrijving!
tjow
Hoho
Zo bedoelde Barry en ik dit niet , meer dat het gewoon een klote karwei is en dat het dus misschien makkelijker is om een stalen flipfront te maken van nieuw los plaatwerk.Dan een flipfront die op een andere mini is gebouwd.Ieder geval veel succes met puzzlen.
Gr Rámon
tjah ik blijf bij mijn besluit van polyester omdat ik de voordelen hieraan overtuigender en belangerijker voor mij zijn dan een metalen flipfront
Okay, dat kan kloppen, maar zolang de motorkap nog niet is vastgelast maar alleen is vastgekit valt de schade nog wel te overzien lijkt mij. En met veel geduld is alles op te lossen...
Zowel een stalen als een polyester flipfront is een hoop geklooi. Ik had in eerste instantie een stalen (clubman) flipfront, maar dat heeft nooit echt goed willen passen en was erg zwaar.
Daarna een polyester clubman flipfront gemonteerd en ook nooit goed passend kunnen krijgen. Van de originele clubman grill moest ik een flink deel wegslijpen en ook de koplampen pasten slecht.
Kort gezegd, weet waar je aan begint en als ik de twee tegen elkaar afweeg zou ik toch kiezen voor de stalen variant al was die waarschijnlijk 2 keer zo zwaar als de polyester versie.
Het grootste problemen zijn overigens het scharnieren van het front en de sluiting
Dennis
Die gewoon weer een Mini met een vast front heeft.
ow de schanieren en de sluiting vind ik nou juist niet zo spannend.
schanieren wil ik juist niet omdat je het voordeel weghaalt om makkelijk rondom je blok te kunnen, en kans op barsten en scheuren vergroot je hiermee.
en de sluiting gebruik ik van die rubber "haken" voor.
Scharnieren kan je toch zo maken dat je ze er makkelijk uitschuift?
Ik vind D-sus fasteners toch mooier aan de buitenkant. Dan zie je alleen 2 metalen rondjes ipv grote haken.
maar nog vind ik schanieren een groot risico op scheuren, en de bevestigingen moet ik nog maar eens goed over nadenken alleen vind ik die rubberen sluitingen wel mooi en sportief eruit zien.
SORRY....
Zo bedoelde ik het niet ....
Zoals Ramon al zei:"het is een heel karwei, !!
Dus nogmaals het was niet mijn bedoeling
om zo bot over te komen....!!!
groetjes barry megens
succes met je project...
Als je d kap niet laat scharnieren, moet je elke keer als je onder de motorkap moet zijn, ten eerste de hele kap erafhalen en je elektriciteit ontkoppelen en ik kan je zeggen dat je dat op een gegeven moment echt zat bent ook als je met een caravanstekker werkt.
Ik heb in mijn polyester front eerst een metalen dunwandig buisframepje gemaakt en daaraan de scharnieren vastgemaakt die gemaakt waren van een u-profiel en een rodend op het subframe, pen er doorheen met een splitpen en binnen een paar seconden had ik de kap eraf. Sluiten deed ie inderdaad met vier dzus fasteners op de a-panelen.
Dennis
hmm daar zit ook wel weer wat in. ik ga er nog eens goed over nadenken.
bedankt voor je tip!Dennis
groeten stefan
Kan er ook een originele RVS of Chromen bumper gemonteerd worden op een poly-flipfront?
En is er een merkbaar verschil tussen de goedkopere polyesther fronts en de duurdere carbonfibre frontslink?
Mini_Arno schreef: Kan er ook een originele RVS of Chromen bumper gemonteerd worden op een poly-flipfront?
lipjes op front lamineren en daarop de bumper bevestigen
Ik vraag me af wat zoiets zou kosten compleet. dus ook scharnieren enz. en nog meer spullen wat je er voor nodig hebt.
want het is natuurlijk wel mooi mits je de goede materialen gebruikt. dus wie kan me zeggen wat je er allemaal voor nodig hebt en wat de kosten ongeveer zijn.
en wat zijn uiteraard de voor en de nadelen. want ik zie hier op het forum zoveel staan dat ik het zelf niet meer weet.
groetjes joeri
benodigdheden voor een flipfront.

Men neme:
- 1 mini
- 1 kompleet polyester front/een compleet front van ijzeren delen (M.a.w: wings + front)
- 2 bracebars (om je voorsubframe vast te houden)
- X-aantal sluitingsmechanismes.
kosten:
- poly-flipfront: ongeveer 150 euro (uitschieters omhoog en omlaag niet uitgesloten!)
- bracebars: buisjes metaal -> check je lokale schroothoop
- sluitingen: geen astronomische bedragen, lijkt me
Pro:
- je kan makkelijker bij je motor
- je kan de binnenschermen beter schoonhouden
- het staat cool!
Contra:
- polyester flipfront zal je moeten verstevigen
- je moet er voor uit je luie stoel achter je computer
- je zal je nieuwe front een kleurtje moeten geven
kosten:
- poly-flipfront: ongeveer 150 euro (uitschieters omhoog en omlaag niet uitgesloten!)
- bracebars: buisjes metaal -> check je lokale schroothoop
- sluitingen: geen astronomische bedragen, lijkt me
Heb ik mn huiswerk een beetje goed gedaan, of mist hier nog wat?
Ik heb dus een polyester Clubman front op mijn auto zitten. Sluitingen met Dzus-fasteners (gekocht bij een VW Kever specialist voor iets van 4.50 per stuk).
De voorkant scharniert dmv Rod ends (geen goede Nederlandse vertaling voor het woord) die bevestigt zijn aan een subframe dat in het front geschroefd is.
Ik heb het flipfront wel hier en daar verstevigd omdat het wel wat slap was alhoewel je daar niets van merkt als ie vast zit. De bracebars heb ik zelf gemaakt van rechthoekige pijp.
Ik zou overigens kiezen voor een tweedelig flipfront bij een standaard Minifront, met een losse motorkap.
Dennis
PS Wel heel wat passen en meten geweest en nog steeds niet helemaal tevreden. Front kostte me 125 euro incl de bumper.
Sjoerd schreef:
Heb ik mn huiswerk een beetje goed gedaan, of mist hier nog wat?
Ik raad aan de subframe rubbers 'onder je voeten' en onder de torenbouten te vervangen door massieve steunen.
Dat is een goed punt Hugo.
De mijne zijn niet gedaan en nu heb ik last dat deze de neiging hebben door mijn bodem te komen.
grtzz Martin
ik zit hard na te denken over welke rubbers jullie het nu hebben.... Ik kan het niet bedenken!

"de subframe rubbers 'onder je voeten'"
leuke omschrijving
Ik denk dat deze bedoeld worden

Klopt. Het zijn de rubbers op de bovenstaande foto's.
Deze zitten aan de onderzijde van je frontsubframe.
o.a. bij je pedalenbak.
grtzz Martin
Dennis schreef:
De voorkant scharniert dmv Rod ends (geen goede Nederlandse vertaling voor het woord) die bevestigt zijn aan een subframe dat in het front geschroefd is.
Heb je hier nog meer info over? Ik ben namelijk nog niet tevreden over mn scharnieren. Heb je dat ergens zo gekocht of komt het van de sloop of wat? Ben wel beniewd!
Mini Martin schreef:
Deze zitten aan de onderzijde van je frontsubframe.
o.a. bij je pedalenbak.
Heb net ff het voorsubframe in de roestige carrosserie gehangen, en snap nu eindelijk welke jullie bedoelen.
Ik heb een tijdje geleden zulke rubbers gekocht, en heb toen voor de harde variant gekozen. Zeg maar: het hardste rubber, een stap verder en het zijn solid dingen (dus zonder rubber -> alleen ijzer)
Zouden die dingen het houden? ik gok van wel, maar wil het toch nog ff weten. Ik kan het nu makkelijk veranderen, nu ze er toch nog niet op zitten.
't zal best houden. Normaal wordt je voorsubframe ook aan de voorkant nog gesteund. Dit wordt vervangen door de stalen verstevigingen die je nodig hebt bij zo'n flipfront. Maar aangezien het subframe dus toch al stijf wordt opgehangen aan die stalen verstevigingen heb ik net kitje MSSK3009 besteld bij MS: dat zijn harde kuststof stukken voor onder de torenbouten en metalen steunen voor achterop het subframe.
Eigelijk zou je voor zulke dingen een soort technische tekening moeten hebben he. maar goed zelf knuttselen heeft natuurlijk ook wat he.en trouwens het is tot nu aardig wat mensen gelukt om zelf een flipfront te monteren.
ik ga het ook maar eens proberen denk ik.
gr joeri
moet je het hele metalen front in je polyester flipfront lijmen of bepaalde stukken ???
ik vraag dit omdat ik namelijk een polyester flipfront heb, maar de originele neus zat niet bij de mini toen ik hem kocht en is er waarschijnlijk ook niet meer.
zou iemand mij dan kunnen vertellen welke stukken ik moet verstevigen en hoe dik de plaat moet zijn ???
(om hen door de keuring te krijgen.
Groetjes
Wico
geen gebruiksaanwijzing gekregen
Het grootste gedeelte van je metalen neus gebruik je niet meer.
Normaal gesproken haal je bijna de hele metalen neus van de voorzijde van je Mini. Subframe a-panelen wel laten zitten. Hierna maak je een versteviging tussen je subframe en een deel van je binnenschermen wat is blijven zitten.
Daar monteer je het polyesterfront op/aan.
Raadzaam is het gedeelte wat in een motorkap zit te verlijmen als versteviging voor je flipfront.(kruisdeel)
Er zijn een aantal site's waar op staat hoe je een flipfront moet verstevigen en moet bevestigen.
Volgens mij staan die site's ook hier op het forum gelinkt. Kan ze alleen even niet zo snel vinden.
grtzz martin
inderdaad geen handleiding gekregen
maar ik begin het een beetje te snappen nu, hoe het in mekaar zit
tnx
Grtzz Wico
kan iemand mischien zo`n handleiding van een flipfront effe scannen ofzo? ik ben er namelijk mee bezig (moet het flipfront nog bestellen) maar ik weet nog niet precies waar ik aan moet denken en wat ik weg moet halen. en dat met name van het binnenscherm.
Groeten stefan
Ps, wat is het voordeel van schanieren aan een flipfront? je hebt toch juist meer kans of scheuren en barsten en je haalt het voordeel weg dat je zo makkelijk bij je motor kan.
Het is wel een moeite maar ik zou als ik jullie was een van curley nemen. deze heeft een mooiere pasvorm. en de hele voorkant lijkt ook meer op een standaard mini.

ik heb zelf de volgende gekocht:
en deze had ik beter kunnen kopen:
http://84.81.202.64/pixonline/0506/97_1118584197.jpg
Let op vooral de gaten voor de sleepogen die bij de curley versie wel aanwezig zijn.
En wat ik het belangerijkste vond:
de flap aan de voorkant onderaan, is bij de eerste veels te ver naar binnen gebogen, de curley versie heeft dat niet.
mvg robert
[size=75:3b80z6zf][img-tags tweede foto verwijderd, te groot voor directe plaatsing op het forum - Eelke][/size:3b80z6zf]
de onderste lijkt mij wel de mooiste maar klopt het dat het al lijkt alsof er al een bumper aan zit tenminste die vorm zit er al in is dat altijd zo?
groeten stefan
bedankt voor de foto`s
wat bedoelen jullie met en bracebar??? plaatje?
dit is een bracebar
(grijze stang)
dat zijn inderdaad de zelf gefabriceerde
dit zijn de gene die je kunt kopen:
http://www.minispares.com/Product.aspx?pid=36383
ik heb ze ook zelf gemaakt, een paar l-profieltjes aan mekaar lassen en klaar is robert.
de onderste lijkt mij wel de mooiste maar klopt het dat het al lijkt alsof er al een bumper aan zit tenminste die vorm zit er al in is dat altijd zo?
Je bedoelt de standaard vorm die er bij alle minis in zit, want daar overheen hoort nog een bumper
.. of bedoel je wat anders?
mvg robert
nee dat bedoel ik inderdaad waar nog een standaard bumper over heen kan
aha, ik heb een flipfront-mini waar al een flipfront op zit. Wat jullie dus aangeven dat allemaal moet gebeuren is als het goed is al gebuerd, maar wil toch één en ander checken. Ik moet nog een keer naar de RDW nl.
Ik zal vandaag of morgen ff wat foto's maken voor info voor jullie.
als je wil heel graag! ben erg benieuwd
ik zit te k..... met de foto's komen er binnenkort aan hoor. Ik heb allen helemaal geen bracbar!!! Is dat een probleem? De vorige eigenaar heeft er gewoon mee gereden (zonder keuring)
ow dat maakt niet uit, maar ik wil graag de foto`s zien!
alvast bedankt
groeten Stefan
ps ik heb intussen op men internetsite een aantal foto`s neergezet!
Dietrich schreef:
ik zit te k..... met de foto's komen er binnenkort aan hoor. Ik heb allen helemaal geen bracbar!!! Is dat een probleem? De vorige eigenaar heeft er gewoon mee gereden (zonder keuring)
hmm volgens mij rijdt zo`n ding als een zwabber zonder bracebar, nu kan je subframe bij een bocht buigen en dat is niet de bedoeling. (stijfheid is weg)
Ik zal er maar gauw een gaan lassen als ik jou was.
Passen de 4 wipac lampen er van voren nog op als je een poly flipfront hebt, of is dit te zwaar?
En wat doen jullie met die elechtrische fan die in het spatbord zit, gewoon weglaten?
En kun je goed zien dat het polyesther is, ziet het er wel gewoon goed uit met de naden enzo?
groeten Bob
ik zag er laatst een in het eggie, en het valt wel op dat er een poly flipfront op zit. deze had bijvoorbeeld geen "goot" rond de motorkap, en het hele gebeuren ziet er eigenlijk een beetje te strak uit. zoals de gril + omlijsting zit gewoon 100% precies goed, dat valt gewoon op om de een of andere reden.
ik heb een special gemaakt op mijn site waar ook de voor en nadelen op staan en enkele foto`s van een poly front, neem eens een kijkje en geef je mening over de voor en nadelen(heb ik het wel goed?)
alvast bedankt
Groeten Stefan
over je fan trouwens, je bedoelt bij een 1000 of 1300?
ik denk namelijk dat ik mijn fan(voorkant,1300) aan het voorsubframe ga vast lassen met 2 beugels zodat ie blijft zitten als je het front eraf pakt. aangezien ik zo min mogelijk aan het front wil maken om scheuren en dergelijk te voorkomen
Bustuh schreef:

over je fan trouwens, je bedoelt bij een 1000 of 1300?
ik denk namelijk dat ik mijn fan(voorkant,1300) aan het voorsubframe ga vast lassen met 2 beugels zodat ie blijft zitten als je het front eraf pakt. aangezien ik zo min mogelijk aan het front wil maken om scheuren en dergelijk te voorkomen
op de foto van mijn vorige pagina zie je een uitsparing aan de bestuurderskant. deze is er voor om een Fan van een renault 5 tegen aan te zetten
mischien een tip
hey idd! dankjewel
Bedankt voor de antwoorden,

Jammer alleen dat ik de auto iedere dag nodig heb, want aan zon front ben je toch wel even bezig lijkt me.
Maar het voordeel is wel weer dat je in de toekomst lekker makkelijk kan sleutelen aan je motortje.
Een flipfront staat in iedergeval op mijn lijstje
mijn fan zit gewoon ergens anders
Ik ben laatstelijks in het bezit gekomen van een metalen flipfront welke ik op de HLE ga zetten (ben ik meteen van een HELE hoop laswerk af).
Persoonlijk vind ik dit mooier omdat ik polyesterfrontje net niet vind qua vorm en detail.
Let wel op bij sommige polyesterfrontjes dat deze een vorm hebben die de koellucht naar de remschijven verminderen. Hier merk je er niet veel van maar als je naar een IMM gaat ineens wel, en dan is het ff niet leuk meer. (he Realer)
sorry helter skelter.......
Ik denk dat t ff niet gaat lukken wat je wil...
een metaal flip front moet je op maat maken
per mini....(geen een mini heeft dezelfde pasvorm)
Dus je zult er niet veel tijd mee winnen..!!!
groetjes de M.A.V ers...
(je kunt ook op onze site zien hoe t allemaal in z'n werk gaat zo'n flip front bouwen...!!!)
@ barry megens en de mav-ers
over te worden.
Ik heb ook nergens geschreven dat dat ff gaat lukken
en daar hoef je dan niet meteen
Ik ga proberen dat ding erop te zetten en als dat niet de eerste keer lukt dan de tweede keer wel.
Maar zoals jij zegt `geen enkele mini dezelfde pasvorm heeft` zal een voorgevormde polyesterfront dus ook niet passen volgens jouwn beschrijving!
tjow
Hoho
Zo bedoelde Barry en ik dit niet , meer dat het gewoon een klote karwei is en dat het dus misschien makkelijker is om een stalen flipfront te maken van nieuw los plaatwerk.Dan een flipfront die op een andere mini is gebouwd.Ieder geval veel succes met puzzlen.
Gr Rámon
tjah ik blijf bij mijn besluit van polyester omdat ik de voordelen hieraan overtuigender en belangerijker voor mij zijn dan een metalen flipfront
Okay, dat kan kloppen, maar zolang de motorkap nog niet is vastgelast maar alleen is vastgekit valt de schade nog wel te overzien lijkt mij. En met veel geduld is alles op te lossen...
Zowel een stalen als een polyester flipfront is een hoop geklooi. Ik had in eerste instantie een stalen (clubman) flipfront, maar dat heeft nooit echt goed willen passen en was erg zwaar.
Daarna een polyester clubman flipfront gemonteerd en ook nooit goed passend kunnen krijgen. Van de originele clubman grill moest ik een flink deel wegslijpen en ook de koplampen pasten slecht.
Kort gezegd, weet waar je aan begint en als ik de twee tegen elkaar afweeg zou ik toch kiezen voor de stalen variant al was die waarschijnlijk 2 keer zo zwaar als de polyester versie.
Het grootste problemen zijn overigens het scharnieren van het front en de sluiting
Dennis
Die gewoon weer een Mini met een vast front heeft.
ow de schanieren en de sluiting vind ik nou juist niet zo spannend.
schanieren wil ik juist niet omdat je het voordeel weghaalt om makkelijk rondom je blok te kunnen, en kans op barsten en scheuren vergroot je hiermee.
en de sluiting gebruik ik van die rubber "haken" voor.
Scharnieren kan je toch zo maken dat je ze er makkelijk uitschuift?
Ik vind D-sus fasteners toch mooier aan de buitenkant. Dan zie je alleen 2 metalen rondjes ipv grote haken.
maar nog vind ik schanieren een groot risico op scheuren, en de bevestigingen moet ik nog maar eens goed over nadenken alleen vind ik die rubberen sluitingen wel mooi en sportief eruit zien.
SORRY....
Zo bedoelde ik het niet ....
Zoals Ramon al zei:"het is een heel karwei, !!
Dus nogmaals het was niet mijn bedoeling
om zo bot over te komen....!!!
groetjes barry megens
succes met je project...
Als je d kap niet laat scharnieren, moet je elke keer als je onder de motorkap moet zijn, ten eerste de hele kap erafhalen en je elektriciteit ontkoppelen en ik kan je zeggen dat je dat op een gegeven moment echt zat bent ook als je met een caravanstekker werkt.
Ik heb in mijn polyester front eerst een metalen dunwandig buisframepje gemaakt en daaraan de scharnieren vastgemaakt die gemaakt waren van een u-profiel en een rodend op het subframe, pen er doorheen met een splitpen en binnen een paar seconden had ik de kap eraf. Sluiten deed ie inderdaad met vier dzus fasteners op de a-panelen.
Dennis
hmm daar zit ook wel weer wat in. ik ga er nog eens goed over nadenken.
bedankt voor je tip!Dennis
groeten stefan
Kan er ook een originele RVS of Chromen bumper gemonteerd worden op een poly-flipfront?
En is er een merkbaar verschil tussen de goedkopere polyesther fronts en de duurdere carbonfibre frontslink?
Mini_Arno schreef:
Kan er ook een originele RVS of Chromen bumper gemonteerd worden op een poly-flipfront?
lipjes op front lamineren en daarop de bumper bevestigen
Paginering
Je moet ingelogd zijn om te reageren.