ik kan alleen maar zeggen dat de halfsynthetische olie 10W40 of 15W40 (een van deze twee) in de 1.3 A+ motor van mijn karretje ('89) geen succes werd, en hij met de 15W40 -normale- olie duidelijk beter schakelt.
nb: anderen bevelen 20W50 aan, zelf heb ik 15W40 (vol-mineraal).
als je 'search' op 'welke olie in mijn mini' o.i.d. doet kom je om in de postings over dit thema (met 1 miljoen verschillende meningen).
Hoi
Ik heb de eerste pagina's gelezen maar niet verder omdat mn internet lastig doet... En met de zoekfunctie vond ik geen resultaten.
Maar wat ik dus wou weten is wat voor olie er in mijn 1994 Polynesian 1.3 (carburator) moet? Ik las vanalles over 15w40 en 20w50 voor de oudere maar volgens mijn ma (die bij citroën werkt) is dat een normale olie. En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp een mk1 of alles met een carburator?
Schobbejak Design schreef: En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp
## in dit 'olieverband' is een 'oude' mini (net als een 'oude' citroen) een auto met een motor die al behoorlijk wat gedraaid heeft (en dus gesleten is)
Schobbejak Design schreef: Hoi
Ik heb de eerste pagina's gelezen maar niet verder omdat mn internet lastig doet... En met de zoekfunctie vond ik geen resultaten.
Maar wat ik dus wou weten is wat voor olie er in mijn 1994 Polynesian 1.3 (carburator) moet? Ik las vanalles over 15w40 en 20w50 voor de oudere maar volgens mijn ma (die bij citroën werkt) is dat een normale olie. En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp een mk1 of alles met een carburator?
In principe moet je volgens mij de olie gebruiken die de fabrikant (van de auto) voorschrijft. Bij mijn mini (uit '91) was dat 10W-40. Als deze olie vervolgens niet voldoet (door een te hoog verbruik bijvoorbeeld) kun je gaan experimenteren met andere (meestal "dikkere") olie. Vol- of semi-synthetische olie zou geen verschil moeten maken als ze beide aan dezelfde criteria voldoen. (hierover zijn echter nogal wat meningsverschillen dus probeer zelf uit wat je het beste vind)
ik zou in een oude auto, 20 jaar of ouder, mineraqle gooien.
15w40 is het meest gangbaar
Het probleem is dat ik geen boekje heb van de mini. Mss moet ik daar eens naar zoeken?
Oke, minerale olie is inmiddels wel duidelijk. Maar... hoe herken ik dit?
Op de flacons staat vaak wel semi- of fullsynthetic. Maar ik zie nergens Mineral of iets staan?
Ik heb laatst Valvoline Turbo SAE 15W40 gekocht. Op de bus staat niets van dat het synthetisch zou zijn,maar ook niet dat het mineraal is. Ook las ik al in een ander topic een reactie dat juist deze olie door de Mini 'gezopen' word.
Dus even kort: Waar moet ik naar de kijken op de flacon zodat ik weet dat het mineraal is?
correct me if i m wrong.
als er niet op staat dat het syntheet of half sybtheet is, kun je er vanuit gaan dat het mineraal is.
ook is mineraal over het algemeen goedkoper.
racing green rider schreef: correct me if i m wrong.
## semi-synthetisch of synthetisch zijn 'betere kwaliteiten' van de olie, dat maakt de fabrikant je [i:afbrw80x]echt wel[/i:afbrw80x] duidelijk door het op de fles te zetten.
als beide termen er [i:afbrw80x]niet[/i:afbrw80x] op staan is het minerale olie.
(zoiets als roomboterkoekjes: als dat (roomboter) er in zit, staat het ook op het pakje)
koekje der bij??
metrodriver schreef: racing green rider":1fawqobo]correct me if i m wrong.
## semi-synthetisch of synthetisch zijn 'betere kwaliteiten' van de olie, dat maakt de fabrikant je [i:1fawqobo]echt wel[/i:1fawqobo] duidelijk door het op de fles te zetten.
als beide termen er [i:1fawqobo]niet[/i:1fawqobo] op staan is het minerale olie.
(zoiets als roomboterkoekjes: als dat (roomboter) er in zit, staat het ook op het pakje)[/quote:1fawqobo]
is volgens mij hetzelfde als wat ik zei.
maar ben het met je eens driver.
Kijk, daar heb ik wat aan.
Scheelt weer in de kosten !
racing green rider schreef:
is volgens mij hetzelfde als wat ik zei.
## ik heb ook niet gezegd dat je het niet goed had..
misschien wat 'ongelukkig' gequoted (waardoor het zo lijkt)..
RaFae6 schreef: Olie?
Goede voor de mini zijn:
Castrol GTX 15W50,
Duckhams Q 20W50,
Duckhams Hypergrade 15W50
Valvoline Racing oil 20W50.
Het bovenstaande lijst lijkt me wel erg gevarieerd met betrekking tot mineraal/half synthetisch / vol synthetisch. Ik lees bijna overal dat de minerale olie alleen echt mini waardig is.
Daarom gebruik ik altijd duckham 20W50. Laatst bij [een online shop] een nieuw cannetje besteld maar hebben ze Valvoline VR1 20W50 gestuurd. Volgens mij is dit vol synthetisch. Lijkt me toch niet ideaal. Of kan ik dit goed gebruiken?
[size=75:1yajfu8j][edit: bedrijfsnaam en commentaar over bedrijf verwijderd, zie forumregels - Crispy][/size:1yajfu8j]
[size=75:1fcv4z8e][topics samengevoegd - Evity][/size:1fcv4z8e]
Ik heb dus een mini 1000 automaat en wil olieverversen.
In de haynes staat, dat er 20W50 in moet, ik heb geen idee, wat er nu in zit..
Maar nu komt het: ik heb pas Agip sint 2000 10W40 in het groot ingekocht (60L vat), omdat die geschikt is voor alle andere auto's hier. Kan ik die gewoon gebruiken of is dat echt af te raden?
er zit nu Duckhams 20w50 olie voor klassiekers in (bij minicentre gehaald)
Mij is destijds aangeraden om GEEN 10w40 te gebruiken...
Alessandro schreef: Agip sint 2000 10W40
Het lijkt er op dat dit om syntetische olie gaat?
Minerale olie is volgens mij de bedoeling...
Maar of dit ook voor automaatbakken geldt?
@Alessandro: ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven. Lees het even door.
Evity schreef: ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven.
Maar niet specifiek voor een automaten bak
Nee, maar het is de bedoeling dat de informatie zoveel mogelijk bij elkaar wordt gehouden.
Peter schreef: Evity":2x99l8ir]ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven.
Maar niet specifiek voor een automaten bak [/quote:2x99l8ir]Idd, vandaar dat ik het in een apart topic had geplaatst. Ik had natuurlijk eerst de zoekfunctie gebruikt. Maar geen nood, er zijn al antwoorden gegeven en daar gaat het om.
Hmm, dan toch maar een kannetje 20W50 kopen.
heh, gaat wel wat meer olie in een automaat als een handbak he? Ik dacht dat ik 7 liter nodig had, of iig ruim 7 liter (maar dat vind je ook in haynes)
Mensen,
houd er bij een automaat wel rekenschap mee dat het oliepeilen anders moet dan bij een handgeschakelde mini.
handgeschakelde peil je met koude motor, maar een automaat moet je eerste 1-2 miniuten laten lopen. Vervolgens minuutje laten staan en dan pas olie peilen.
gr ricardo
Weet ik, maar toch bedankt!
[size=75:1nvres84](wil niet zeggen, dat ik het ook zo doe)[/size:1nvres84]
Ik heb dit topic eens helemaal doorgelezen en als ik het goed begrijp kan ik best 20W50 minerale olie gebruiken voor mijn mini 850 van 1978. Of eventueel ook 15W50.
Klopt dit?
ja.
gewoon 20w50. merk vrij onbelangrijk. gewoon vaak verversen.
Na revisie/rebuild/opboren na ca. 300km daarna nogmaals bij 1000km.
Millers heeft een transverse 20w50 voor motoren met gedeelde versnellingbak en motor olie.
duz..
en toch krijg ik van 1 van onze sponsor hiernaast -->
te horen dat hun al meer dan 15 jaar synthetische olie gebruiken,
en dat zelf ook aanraden.. en dat ze nog nooit een probleem hebben gehad..
Maar ik wil morgen eigenlijk mijn olie compleet verversen..
Nu haal ik morgen een nieuw oliefilter op, maar ik twijvel over de olie keuze..
maar de een zegt 15W40 en de ander 20W50.. ene zegt mineraal ander synthetische//
De auto dient als 2e auto, en wordt dus niet (veel) bij vorst of wat dan ook gebruikt..
ik rij ook rond met merkloos 20w50
en dat gaat prima
geen idee of het beter is dan 15w40 waar ik eerst op reed, maargoed
Aangezien het vernieuwen van je olie ook een simpel klusje is, zou ik graag willen weten welk Unipart typenummer je nodig hebt voor een MPI oliefilter.
Is dat voor elke classic niet hetzelfde?? Die moet volgens mij bij elke materialenhandel te krijgen zijn.
Het schijnt dat er voor MPI's een ander typenummer bij Unipart bestaan. Volgens een britse mini shop de GFE26 of GFE280, maar kom op die zelfde site ook (volgens mij) een standaard filtertje tegen (partno. GFE166), die samen in een pakketje met een grote kan Duckhams 20W-40 zit. Als het niks uitmaakt welk van de 3 filters je voor een MPI kan gebruiken, dan rij ik binnenkort even langs het Mini zaakje waar ik mijn interieurkitje van de week heb gescoord. (die foeilelijke zwarte plastic dingen van mijn deuren geschroefd en door mooi metaal vervangen)
Gevonden. Ik heb er 3 webshops voor na moeten zoeken, maar eindelijk een code voor je. Volgens Minimania is het GFE280. De andere winkels leveren ook filters voor de MPI, maar geen Unipart.
In veel gevallen kan een automaterialenhandel wel zien welk filter je nodig hebt, alleen al door je kenteken op te geven. Is wel makkelijk als je mini nog geheel standaard is.
Yo, thanks. Inderdaad, ik heb ook de GFE280 van Unipart gevonden. Ik heb op een onderdelensite (hbase) mijn kenteken ingeklopt en die hebben van Fram 2 soorten oliefilters, die onderscheiden zich in een verschillende schroefdraad te weten 13/16"-16 draad en 3/4"-16 draad. Van de eerste is de filter 4mm hoger dan de laatste (94mm om 90mm). Het zou me sterk lijken als ze beiden zouden passen, gezien de verschillende schroefdraad.
Dan weet je welke je moet gaan halen.
Gewoon om die van Unipart vragen. Komen ze met een Fram aanzetten, dan aangeven dat je die juist niet wilt hebben, omdat je niet zeker weet of het de goede is. En dat weten de mensen daar vaak ook niet. [size=50:1vl4rvjp]Is mijn ervaring.[/size:1vl4rvjp]
Maandag eens op de zaak kijken of ze die GFE280 kunnen bestellen.
Tsja, wat weet men nog van een Mini. Bij de blauwe winkel lukt het bijvb. al niet om de onderdelen op basis van mijn kenteken op te zoeken. En dan vraagt zo'n druif nog of het kenteken klopt terwijl de auto recht voor z'n neus staat
Je komt voor dit soort dingen steeds vaker uit bij de bedrijven die hier aan de rechterkant staan. Die hebben veel nog op voorraad en kunnen 90% ook op kort termijn leveren. [size=50:2hsw5pav]Maar we gaan een beetje off-topic.[/size:2hsw5pav]
Even weer on topic.
Ik heb net even onder "the hood" gekeken. Schijnt dat mijn luchtfilter van het type GFE405 is. Even met google opgezocht, blijkt deze de GFE280 te hebben vervangen. Deze, de GFE405, filter wordt/werd in alle K serie motoren van Rover toegepast.
ALs je gek wilt worden, lees de complete topic over olie door!
Maar.....ook ik wil weten welke olie het best is, ik bedoel dikte geen merk.
Vrijdag van iemand met niet veel verstand van MIni's, een Sprite uit 1995 gekocht.
Kijkend naar het oliepeil, veels te hoog!! 1 cm boven Max op de peilstok.
Daarnaast lekt ie ook.
Het lijkt me dus niet onverstandig om de olie te wisselen.
Maar welke dus erin?
Ik lees steeds alleen mineraal , terwijl een kennis zegt synthetisch 5W40 van de HEMA.
IK weet het niet meer. Wat is wijsheid?
Ook Oliefilter maar vervangen? Laatste grote beurt is onbekend!
Graag raad.
KJK
teveel is niet goed ..
bij een hogere km-stand zou ik voor 20W50 gaan (zeker als ie lekt, maar je kunt beter het lek verhelpen).
Als het blok in hele goede staat is zou 10W40 ook nog kunnen, een 1995'er zou tegen synthetisch moeten kunnen .. al te veel mengen (synthetisch/mineraal) zou ik niet aanraden, een complete beurt wel
succes,
Theo van den Bogaard
Theo,
Wat bedoel je precies met niet teveel mengen?
Ik was het niet van plan in ieder geval.
En .. een motoronderhoudsbeurt gaat zeker gebeuren.
Koert
Ik bedoel dat je beter 1 keer kan kiezen; niet dat je er nu hema-olie in gooit en dan later bedenkt dat Duckhams of Castrol ofzo beter is en daarmee gaat bijvullen ..
een beurt is altijd goed (gisteren bij Top Gear ging een 6 jaar oude Renault Avantime op de rollenbank, hij had ~150 pk, en na de beurt 206 - origineel 210)
FWIW,
Theo van den Bogaard
Ik ben eruit.
Ik ga toch voor de Duckhams 20W50.
Is voor beide MINI's goed!
KJK
[size=85:33dpgomk][topics samengevoegd - Crispy][/size:33dpgomk]
Wij hebben sinds 5 dagen een mini!!! Het is een cooper 1.3 SPi (vermoed ik) uit 2000 (Als ik het oliefilter zie, de mpi heeft een veel minder diep filter, die van ons ziet er standaard uit. Het is een fran). Wij gebruiken hem als onze dagelijkse auto. Dus ook veel. 2x per week Arnhem-Eindhoven en kleinere ritten tussendoor.
Nu kwam deze mini zonder instructieboekje en na een complete dag zoeken op sites, over mineraal, half-syntheten en volsyntheten, viscositeit, noack, ccs, pp,fp,tbn tests, kapotslaande molekuulstructuren in vol- ,en denk ik ook, in halfsyntheten door versnellingsbak kettingen enz. Het doorspitten van de motor oil evaluator en natuurlijk de mini seven site, ben ik er ook nog steeds niet uit. Zo als zo vele onder ons.
Weet iemand via het instructieboekje wat hij of zij wel heeft wat voor soort olie in ons blok moet? Na een korte stoomcursus lijkt mij mineraal olie het beste ik daar geen "slecht" ding over heb gelezen. Tenzij vaker verversen. Er zit nu valvoline 10w40 durablend in, vermoed ik. Er hing een kaartje aan het stuur met 10w40 val. Ik neem aan dat "ze" ook weten dat er geen volsynthetische olie in moet. Valvoline heeft volgens mij geen volsysthetische olie in de 10w40 versie.
De olie is bij 40000 km vervangen en de teller staat nu op 42500 en ziet er nog er nog helemaal transparant uit.
Alvast vriendelijk dank voor een duidelijk antwoord.
minirijder schreef: Wij hebben sinds 5 dagen een mini!!! Het is een cooper 1.3 SPi (vermoed ik) uit 2000
Een mini uit 2000 moet wel bijna een MPI zijn.!!
20W50 is nog steeds mijn favoriet,en geen volsyntheet die word erg dun naarmate de tijd en de warmte,in mijn SPi zit 20w50 en in de 1100 zit dat ook,hoe dikker hoe mooier eigenlijk vanwege de versnelingsbak maar das weer niet echt aan te raden voor de motor zelf, dunner mja kans op verbruik van olie heb je kans van.
Maar voor de duidelijkheid 20W50
Je moet mineraal nemen inderdaad, dit omdat de versnellingsbak van dezelfde olie gebruikmaakt (en het een oud beestje is) en synthetische olie een andere samenstelling heeft waar het allemaal niet zo goed tegen kan.
Indien je nu al kleine olie lekkages hebt kan je beter kijken naar een dikkere olie (en/of alle rubbers en seals vervangen, maar daar heb je wss geen zin in) Zelf gebruik ik ook 20W50, dat lekt minder
Ik ga morgen nog een keer kijken of ik het blok met zekerheid kan herkennen met wat vergelijkingsnummers van "hoe een motorblok te herkennen". Je hoort er nog van. Heeft dit trouwens nog invloed op de oliekeuze? Ik dacht het eigenlijk niet.
Het verhaal van de versnellingsbak en motorblok zijn een, ken ik.
Geen lekkages,trouwens.Ik ga er geen 20w50 ingooien als er nu 10w40 inzit. Dat lijkt me nog niet nodig, te nieuw blok (42500km). Ik ga eerst in de gaten houden hoeveel olie hij nu verbruikt. En een volsyntheet gaan we er nooit ingooien. Dat is me inmiddels duidelijk.
Word vervolgt...
Ik gebruikte altijd 15W40 in mijn Spi met 75000 op de teller.
Probeer een volgende keer eerst even de zoekfunctie of de FAQ(s) te bekijken voor je een nieuw topic opent, er staat namelijk al ontzettend veel op het forum, dus een nieuw topic openen is meestal niet nodig...
ik kan alleen maar zeggen dat de halfsynthetische olie 10W40 of 15W40 (een van deze twee) in de 1.3 A+ motor van mijn karretje ('89) geen succes werd, en hij met de 15W40 -normale- olie duidelijk beter schakelt.
nb: anderen bevelen 20W50 aan, zelf heb ik 15W40 (vol-mineraal).
als je 'search' op 'welke olie in mijn mini' o.i.d. doet kom je om in de postings over dit thema (met 1 miljoen verschillende meningen).
Hoi
Ik heb de eerste pagina's gelezen maar niet verder omdat mn internet lastig doet... En met de zoekfunctie vond ik geen resultaten.
Maar wat ik dus wou weten is wat voor olie er in mijn 1994 Polynesian 1.3 (carburator) moet? Ik las vanalles over 15w40 en 20w50 voor de oudere maar volgens mijn ma (die bij citroën werkt) is dat een normale olie. En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp een mk1 of alles met een carburator?
Schobbejak Design schreef:
En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp
## in dit 'olieverband' is een 'oude' mini (net als een 'oude' citroen) een auto met een motor die al behoorlijk wat gedraaid heeft (en dus gesleten is)
Schobbejak Design schreef:
Hoi
Ik heb de eerste pagina's gelezen maar niet verder omdat mn internet lastig doet... En met de zoekfunctie vond ik geen resultaten.
Maar wat ik dus wou weten is wat voor olie er in mijn 1994 Polynesian 1.3 (carburator) moet? Ik las vanalles over 15w40 en 20w50 voor de oudere maar volgens mijn ma (die bij citroën werkt) is dat een normale olie. En wat is overigens een oude mini? Is dat in dit onderwerp een mk1 of alles met een carburator?
In principe moet je volgens mij de olie gebruiken die de fabrikant (van de auto) voorschrijft. Bij mijn mini (uit '91) was dat 10W-40. Als deze olie vervolgens niet voldoet (door een te hoog verbruik bijvoorbeeld) kun je gaan experimenteren met andere (meestal "dikkere") olie. Vol- of semi-synthetische olie zou geen verschil moeten maken als ze beide aan dezelfde criteria voldoen. (hierover zijn echter nogal wat meningsverschillen dus probeer zelf uit wat je het beste vind)
ik zou in een oude auto, 20 jaar of ouder, mineraqle gooien.
15w40 is het meest gangbaar
Het probleem is dat ik geen boekje heb van de mini. Mss moet ik daar eens naar zoeken?
Oke, minerale olie is inmiddels wel duidelijk. Maar... hoe herken ik dit?
Op de flacons staat vaak wel semi- of fullsynthetic. Maar ik zie nergens Mineral of iets staan?
Ik heb laatst Valvoline Turbo SAE 15W40 gekocht. Op de bus staat niets van dat het synthetisch zou zijn,maar ook niet dat het mineraal is. Ook las ik al in een ander topic een reactie dat juist deze olie door de Mini 'gezopen' word.
Dus even kort: Waar moet ik naar de kijken op de flacon zodat ik weet dat het mineraal is?
correct me if i m wrong.
als er niet op staat dat het syntheet of half sybtheet is, kun je er vanuit gaan dat het mineraal is.
ook is mineraal over het algemeen goedkoper.
racing green rider schreef:
correct me if i m wrong.
## semi-synthetisch of synthetisch zijn 'betere kwaliteiten' van de olie, dat maakt de fabrikant je [i:afbrw80x]echt wel[/i:afbrw80x] duidelijk door het op de fles te zetten.
als beide termen er [i:afbrw80x]niet[/i:afbrw80x] op staan is het minerale olie.
(zoiets als roomboterkoekjes: als dat (roomboter) er in zit, staat het ook op het pakje)
koekje der bij??
metrodriver schreef:
racing green rider":1fawqobo]correct me if i m wrong.
## semi-synthetisch of synthetisch zijn 'betere kwaliteiten' van de olie, dat maakt de fabrikant je [i:1fawqobo]echt wel[/i:1fawqobo] duidelijk door het op de fles te zetten.
als beide termen er [i:1fawqobo]niet[/i:1fawqobo] op staan is het minerale olie.
(zoiets als roomboterkoekjes: als dat (roomboter) er in zit, staat het ook op het pakje)[/quote:1fawqobo]
is volgens mij hetzelfde als wat ik zei.
maar ben het met je eens driver.
Kijk, daar heb ik wat aan.
!
Scheelt weer in de kosten
racing green rider schreef:

is volgens mij hetzelfde als wat ik zei.
## ik heb ook niet gezegd dat je het niet goed had..
misschien wat 'ongelukkig' gequoted (waardoor het zo lijkt)..
RaFae6 schreef:
Olie?
Goede voor de mini zijn:
Castrol GTX 15W50,
Duckhams Q 20W50,
Duckhams Hypergrade 15W50
Valvoline Racing oil 20W50.
Het bovenstaande lijst lijkt me wel erg gevarieerd met betrekking tot mineraal/half synthetisch / vol synthetisch. Ik lees bijna overal dat de minerale olie alleen echt mini waardig is.
Daarom gebruik ik altijd duckham 20W50. Laatst bij [een online shop] een nieuw cannetje besteld maar hebben ze Valvoline VR1 20W50 gestuurd. Volgens mij is dit vol synthetisch. Lijkt me toch niet ideaal. Of kan ik dit goed gebruiken?
[size=75:1yajfu8j][edit: bedrijfsnaam en commentaar over bedrijf verwijderd, zie forumregels - Crispy][/size:1yajfu8j]
[size=75:1fcv4z8e][topics samengevoegd - Evity][/size:1fcv4z8e]
Ik heb dus een mini 1000 automaat en wil olieverversen.
In de haynes staat, dat er 20W50 in moet, ik heb geen idee, wat er nu in zit..
Maar nu komt het: ik heb pas Agip sint 2000 10W40 in het groot ingekocht (60L vat), omdat die geschikt is voor alle andere auto's hier. Kan ik die gewoon gebruiken of is dat echt af te raden?
er zit nu Duckhams 20w50 olie voor klassiekers in (bij minicentre gehaald)
Mij is destijds aangeraden om GEEN 10w40 te gebruiken...
Alessandro schreef:
Agip sint 2000 10W40
Het lijkt er op dat dit om syntetische olie gaat?
Minerale olie is volgens mij de bedoeling...
Maar of dit ook voor automaatbakken geldt?
@Alessandro: ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven. Lees het even door.
Evity schreef:

ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven.
Maar niet specifiek voor een automaten bak
Nee, maar het is de bedoeling dat de informatie zoveel mogelijk bij elkaar wordt gehouden.
Peter schreef:
[/quote:2x99l8ir]Idd, vandaar dat ik het in een apart topic had geplaatst. Ik had natuurlijk eerst de zoekfunctie gebruikt.
Maar geen nood, er zijn al antwoorden gegeven en daar gaat het om.

Evity":2x99l8ir]ik heb je vraag aan een bestaand topic toegevoegd, want hier is al veel over geschreven.
Maar niet specifiek voor een automaten bak
Hmm, dan toch maar een kannetje 20W50 kopen.
heh, gaat wel wat meer olie in een automaat als een handbak he? Ik dacht dat ik 7 liter nodig had, of iig ruim 7 liter
(maar dat vind je ook in haynes)
Mensen,
houd er bij een automaat wel rekenschap mee dat het oliepeilen anders moet dan bij een handgeschakelde mini.
handgeschakelde peil je met koude motor, maar een automaat moet je eerste 1-2 miniuten laten lopen. Vervolgens minuutje laten staan en dan pas olie peilen.
gr ricardo
Weet ik, maar toch bedankt!

[size=75:1nvres84](wil niet zeggen, dat ik het ook zo doe)[/size:1nvres84]
Overigens die sint 2000 is semi syntetisch.
Voor olie peilen hebben we een ander topic:
http://www.minisevenclub.nl/forum/viewt ... 552#323552
Ik heb dit topic eens helemaal doorgelezen en als ik het goed begrijp kan ik best 20W50 minerale olie gebruiken voor mijn mini 850 van 1978. Of eventueel ook 15W50.
Klopt dit?
ja.
gewoon 20w50. merk vrij onbelangrijk. gewoon vaak verversen.
Na revisie/rebuild/opboren na ca. 300km daarna nogmaals bij 1000km.
Millers heeft een transverse 20w50 voor motoren met gedeelde versnellingbak en motor olie.
duz..
en toch krijg ik van 1 van onze sponsor hiernaast -->
te horen dat hun al meer dan 15 jaar synthetische olie gebruiken,
en dat zelf ook aanraden.. en dat ze nog nooit een probleem hebben gehad..
Maar ik wil morgen eigenlijk mijn olie compleet verversen..
Nu haal ik morgen een nieuw oliefilter op, maar ik twijvel over de olie keuze..
maar de een zegt 15W40 en de ander 20W50.. ene zegt mineraal ander synthetische//
De auto dient als 2e auto, en wordt dus niet (veel) bij vorst of wat dan ook gebruikt..
ik rij ook rond met merkloos 20w50

en dat gaat prima
geen idee of het beter is dan 15w40 waar ik eerst op reed, maargoed
Aangezien het vernieuwen van je olie ook een simpel klusje is, zou ik graag willen weten welk Unipart typenummer je nodig hebt voor een MPI oliefilter.
Is dat voor elke classic niet hetzelfde?? Die moet volgens mij bij elke materialenhandel te krijgen zijn.
Het schijnt dat er voor MPI's een ander typenummer bij Unipart bestaan. Volgens een britse mini shop de GFE26 of GFE280, maar kom op die zelfde site ook (volgens mij) een standaard filtertje tegen (partno. GFE166), die samen in een pakketje met een grote kan Duckhams 20W-40 zit. Als het niks uitmaakt welk van de 3 filters je voor een MPI kan gebruiken, dan rij ik binnenkort even langs het Mini zaakje waar ik mijn interieurkitje van de week heb gescoord. (die foeilelijke zwarte plastic dingen van mijn deuren geschroefd en door mooi metaal vervangen)
Gevonden. Ik heb er 3 webshops voor na moeten zoeken, maar eindelijk een code voor je. Volgens Minimania is het GFE280. De andere winkels leveren ook filters voor de MPI, maar geen Unipart.
In veel gevallen kan een automaterialenhandel wel zien welk filter je nodig hebt, alleen al door je kenteken op te geven. Is wel makkelijk als je mini nog geheel standaard is.
Yo, thanks. Inderdaad, ik heb ook de GFE280 van Unipart gevonden. Ik heb op een onderdelensite (hbase) mijn kenteken ingeklopt en die hebben van Fram 2 soorten oliefilters, die onderscheiden zich in een verschillende schroefdraad te weten 13/16"-16 draad en 3/4"-16 draad. Van de eerste is de filter 4mm hoger dan de laatste (94mm om 90mm). Het zou me sterk lijken als ze beiden zouden passen, gezien de verschillende schroefdraad.
Dan weet je welke je moet gaan halen.
Gewoon om die van Unipart vragen. Komen ze met een Fram aanzetten, dan aangeven dat je die juist niet wilt hebben, omdat je niet zeker weet of het de goede is. En dat weten de mensen daar vaak ook niet. [size=50:1vl4rvjp]Is mijn ervaring.[/size:1vl4rvjp]
Maandag eens op de zaak kijken of ze die GFE280 kunnen bestellen.

Tsja, wat weet men nog van een Mini. Bij de blauwe winkel lukt het bijvb. al niet om de onderdelen op basis van mijn kenteken op te zoeken. En dan vraagt zo'n druif nog of het kenteken klopt terwijl de auto recht voor z'n neus staat
Je komt voor dit soort dingen steeds vaker uit bij de bedrijven die hier aan de rechterkant staan. Die hebben veel nog op voorraad en kunnen 90% ook op kort termijn leveren. [size=50:2hsw5pav]Maar we gaan een beetje off-topic.[/size:2hsw5pav]
Even weer on topic.
Ik heb net even onder "the hood" gekeken. Schijnt dat mijn luchtfilter van het type GFE405 is. Even met google opgezocht, blijkt deze de GFE280 te hebben vervangen. Deze, de GFE405, filter wordt/werd in alle K serie motoren van Rover toegepast.
ALs je gek wilt worden, lees de complete topic over olie door!
Maar.....ook ik wil weten welke olie het best is, ik bedoel dikte geen merk.
Vrijdag van iemand met niet veel verstand van MIni's, een Sprite uit 1995 gekocht.
Kijkend naar het oliepeil, veels te hoog!! 1 cm boven Max op de peilstok.
Daarnaast lekt ie ook.
Het lijkt me dus niet onverstandig om de olie te wisselen.
Maar welke dus erin?
Ik lees steeds alleen mineraal , terwijl een kennis zegt synthetisch 5W40 van de HEMA.
IK weet het niet meer. Wat is wijsheid?
Ook Oliefilter maar vervangen? Laatste grote beurt is onbekend!
Graag raad.
KJK
teveel is niet goed ..
bij een hogere km-stand zou ik voor 20W50 gaan (zeker als ie lekt, maar je kunt beter het lek verhelpen).
Als het blok in hele goede staat is zou 10W40 ook nog kunnen, een 1995'er zou tegen synthetisch moeten kunnen .. al te veel mengen (synthetisch/mineraal) zou ik niet aanraden, een complete beurt wel
succes,
Theo van den Bogaard
Theo,
Wat bedoel je precies met niet teveel mengen?
Ik was het niet van plan in ieder geval.
En .. een motoronderhoudsbeurt gaat zeker gebeuren.
Koert
Ik bedoel dat je beter 1 keer kan kiezen; niet dat je er nu hema-olie in gooit en dan later bedenkt dat Duckhams of Castrol ofzo beter is en daarmee gaat bijvullen ..
een beurt is altijd goed (gisteren bij Top Gear ging een 6 jaar oude Renault Avantime op de rollenbank, hij had ~150 pk, en na de beurt 206 - origineel 210)
FWIW,
Theo van den Bogaard
Ik ben eruit.
Ik ga toch voor de Duckhams 20W50.
Is voor beide MINI's goed!
KJK
[size=85:33dpgomk][topics samengevoegd - Crispy][/size:33dpgomk]
Het is een cooper 1.3 SPi (vermoed ik) uit 2000 (Als ik het oliefilter zie, de mpi heeft een veel minder diep filter, die van ons ziet er standaard uit. Het is een fran). Wij gebruiken hem als onze dagelijkse auto. Dus ook veel. 2x per week Arnhem-Eindhoven en kleinere ritten tussendoor.
Wij hebben sinds 5 dagen een mini!!!
Nu kwam deze mini zonder instructieboekje en na een complete dag zoeken op sites, over mineraal, half-syntheten en volsyntheten, viscositeit, noack, ccs, pp,fp,tbn tests, kapotslaande molekuulstructuren in vol- ,en denk ik ook, in halfsyntheten door versnellingsbak kettingen enz. Het doorspitten van de motor oil evaluator en natuurlijk de mini seven site, ben ik er ook nog steeds niet uit. Zo als zo vele onder ons.
Weet iemand via het instructieboekje wat hij of zij wel heeft wat voor soort olie in ons blok moet? Na een korte stoomcursus lijkt mij mineraal olie het beste ik daar geen "slecht" ding over heb gelezen. Tenzij vaker verversen. Er zit nu valvoline 10w40 durablend in, vermoed ik. Er hing een kaartje aan het stuur met 10w40 val. Ik neem aan dat "ze" ook weten dat er geen volsynthetische olie in moet. Valvoline heeft volgens mij geen volsysthetische olie in de 10w40 versie.
De olie is bij 40000 km vervangen en de teller staat nu op 42500 en ziet er nog er nog helemaal transparant uit.
Alvast vriendelijk dank voor een duidelijk antwoord.
minirijder schreef:
Het is een cooper 1.3 SPi (vermoed ik) uit 2000
Wij hebben sinds 5 dagen een mini!!!
Een mini uit 2000 moet wel bijna een MPI zijn.!!
20W50 is nog steeds mijn favoriet,en geen volsyntheet die word erg dun naarmate de tijd en de warmte,in mijn SPi zit 20w50 en in de 1100 zit dat ook,hoe dikker hoe mooier eigenlijk vanwege de versnelingsbak maar das weer niet echt aan te raden voor de motor zelf, dunner mja kans op verbruik van olie heb je kans van.
Maar voor de duidelijkheid 20W50
Je moet mineraal nemen inderdaad, dit omdat de versnellingsbak van dezelfde olie gebruikmaakt (en het een oud beestje is) en synthetische olie een andere samenstelling heeft waar het allemaal niet zo goed tegen kan.

Indien je nu al kleine olie lekkages hebt kan je beter kijken naar een dikkere olie (en/of alle rubbers en seals vervangen, maar daar heb je wss geen zin in) Zelf gebruik ik ook 20W50, dat lekt minder
Ik ga morgen nog een keer kijken of ik het blok met zekerheid kan herkennen met wat vergelijkingsnummers van "hoe een motorblok te herkennen". Je hoort er nog van. Heeft dit trouwens nog invloed op de oliekeuze? Ik dacht het eigenlijk niet.
Het verhaal van de versnellingsbak en motorblok zijn een, ken ik.
Geen lekkages,trouwens.Ik ga er geen 20w50 ingooien als er nu 10w40 inzit. Dat lijkt me nog niet nodig, te nieuw blok (42500km). Ik ga eerst in de gaten houden hoeveel olie hij nu verbruikt. En een volsyntheet gaan we er nooit ingooien. Dat is me inmiddels duidelijk.
Word vervolgt...
Ik gebruikte altijd 15W40 in mijn Spi met 75000 op de teller.
voor identificatie, zie ook:
http://www.minimania.com/images/FicheCa ... _1_B05.htm
HTH,
Theo van den Bogaard
Ik heb de vraag toegevoegd aan een bestaand topic, lees het eens door.
Verschillen SPI/MPI, zie hier: viewtopic.php?p=16755#p16755
Probeer een volgende keer eerst even de zoekfunctie of de FAQ(s) te bekijken voor je een nieuw topic opent, er staat namelijk al ontzettend veel op het forum, dus een nieuw topic openen is meestal niet nodig...
Paginering
Je moet ingelogd zijn om te reageren.