Tweekloksteller vervangen

Ik wil mijn tweekloksteller vervangen.
Maar ik kan zo 1,2,3 niet zien hoe die bevestigd zit.
Weet iemand hoe die vastzit en hoe ik hem zonder iets te breken kan vervangen :?

goedeavond, om te beginnen even een vraagje, was jij degene die vanavond langs scheurde vanaf de beersdalweg tot de nieuwe rotonde?

ontopic:

wat voor dashboard heb je? als je een houten dasc hebt dan zit de teller geschroeft, en achter de teller zit een grote stekker die je eruit kan klikken

heb je alleen zon plastic kap, dan kun je deze er voorzichtig aftrekken, deze zit met zon ijzertjes vast geklemt

gr Jaron

Beersdalweg is toch bij de Koumen? Daar ben ik niet geweest vandaag.
Dan rijd er schijnbaar nog een witte mini in Heerlen rond?

Ik heb geen houten dash maar die plastic uitvoering.
Dus kan ik die kap eraf halen...

Als je tellers hebt met de kap, zoals door JamesWatt beschreven, dan ben je er nog niet helemaal. Aan de achterzijde zit een stekker voor de aansturing van de onderdelen op je teller. Ook zit daar de kabel van de km-teller.

Aan de zijkant van de tellerbak zitten 2 beugels. Hier zitten 2 boutjes in. Als je deze los haalt, dan kun je de tellers eruit halen.

Ik wil de komplete bak vervangen, compleet met tellers..

Dan zul je ook de beugels aan de zijkant los moeten halen.

Ik zou wel eerst onder je dash kruipen om je tellerkabel los te halen. De stekker kan als je de bak los hebt.

Kan ik daar van onderen bij komen?

Achter de onderste dashrand zit een stuk body. Daar zitten meerdere gaten in waarmee je achter je tellers kunt komen. Om het te bekijken kun je onderste-boven in de mini gaan ligger. Je zou het ook op gevoel kunnen doen.

En kan ik die dan voorzichtig eruit trekken? Ik zie namelijk geen schroefdraad zitten op de kabelaansluiting van de nieuwe teller.
:?

idd ik was nog een deel vergeten,

de kap eraf trekken, daarna word het vanzelf heel duidelijk (loshalen zoals hierboven omschreven) de km teller kabel kun je loshalen door om de kabel zelf het borgpennetje in te duwen, dit wijst ook vanzelf de stroomkabels stekker trek je er zo uit

gr Jaron

Over de aansluiting van de km-tellerkabel is al meer geschreven. De bevestiging is namelijk niet bij alle kabels hetzelfde.

Als je een kale twee-kloks teller hebt en verder niks, dan kan je ook vanaf t motorruim vier moeren losdraaien, in de auto ff wurmen en je hebt de ophang-beugels met tellers en al in je handen. Ff kabels losmaken en klaar is kees.

Groet,
Eric

Hoe vanaf het motorruim? zitten er dan moeren op het schutbord?

Ja, twee mogelijkheden:
1) Bouten/tapeinden aan je dashboard-steunen vast gelast en los te draaien moeren in de ruimte tussen zeg, carb en linker ruitenwisser
2) Moeren vast gelast in motorruim en los te draaien bouten aan je dashboard-steunen.

thnx voor de tips, klus is geklaard. Nu nog kijken of hij het doet!!! d:)b

Hij doet het d:)b Alleen is de tank altijd veel te snel leeg volgens het metertje.
Maar dat was bij de vorige ook al. Iemand een idee hoe dat te verhelpen is?

De vlotter in de tank wat hoger zetten.

Hoe kan ik die hoger zetten? Ik neem aan die achter de ronde deksel op de tank zit?

De deksel iets los maken en dan met de klok mee draaien. En dan weer vast zetten.

Je moet ingelogd zijn om te reageren.