Rover Mini MKII K6 "John Cooper"

Goedemiddag allemaal,

Ik zal mij eerst even voorstellen: Ik ben Stephan, 23 jaar oud en student.
Al vanaf dat ik mijn rijbewijs heb en eigenlijk daarvoor spreekt de "Classic Mini" mij erg aan.
Nu ben ik op het punt gekomen dat ik er ook daadwerkelijk eentje wil aanschaffen.

Nu was mijn vraag een beetje of iemand mij kan vertellen of deze auto een goede optie is.

http://ruesink.leeuwekeur.nl/Voertuigde ... uig=378795

En dan bedoel ik eigenlijk, is de auto nog origineel. Er zijn zoveel uitvoeringen van de Mini dat ik door de bomen het bos niet meer zie. Is de John Cooper een orginele uitvoering? Wat is er speciaal aan? Is het interieur zoals op de foto nog origineel?

Qua technische staat en alles zal ik de auto toch moeten bekijken, heb de aankooptips al uitgeprint!

Waar ik het meeste mee zit is dat ik wel een origineel exemplaar wil, en geen bij elkaar geraapte auto.

Alvast bedankt!

Gr Stephan.

[i:3dwl1pg5]Edit: Zie nu dat het interieur van een "Italian Job" uitvoering is dus dat klopt al niet..[/i:3dwl1pg5]

Op zich zijn die stoelen en deurkaarten met rode bies volgens mij wel origineel voor die uitvoering. Stuur zit idd een italiaans vlaggetje op dus misschien is er een ander stuurtje ingezet.
Verder ziet het er wel uit alsof het klopt.
Let er alleen wel op dat de auto pas in 2002 in nederland op kenteken gezet is:

RDW schreef:
Datum eerste afgifte Nederland
19-03-2002


Hoogstwaarschijnlijk komt 'ie uit Duitsland gezien de MkII aanduiding, alles na de MkI heette in Duitsland op het kenteken namelijk MkII en dat wordt dan overgenomen door de RDW bij import. Eigenlijk is het in de mini-wereld een MkIV of MkV maar zie daarvoor de specifieke topics hierover.

Ziet er ook uit als een carb. uitvoering dus geen injectie. De meeste mensen hebben liever een carb omdat dit minder storingsgevoelig zou zijn maar daarover zijn de meningen verdeeld.

Ik heb het idee dat hij ongebouwd is. Op de koffer staat 1.3. Wat in de begin jaren '90 een Spi betekende. En er zitten een paar relais in de motorruimte die er bij een carb niet zaten, zover ik weet.

Dinsdag 9 augustus 2011

deze mini is geen cooper uitvoering maar een Italian Job uitvoering



Stond er bij de SPI dan geen 1.3i ipv alleen 1.3?

Dan stond er 1.3i. Maar alles is aan te passen met een goed mes.

Dit is een gewone carb cooper die gebouwd zijn tussen 90 en 92, dus met een hif 38 carb die duidelijk te zien is op de foto's

Dus geen bijzondere uitvoering ofzo. Ik raad je aan gewoon te gaan kijken zijn echt hele lekkere mini's om te rijden, standaard al genoeg vermogen om leuk te rijden en makkelijker sneller te maken dan een spi.

Ik zie trouwens op de foto's al roest op de onderzijde van de deuren. Prijs is ook niet heel hoog op zich.

Groeten Kevin

en vraag gelijk even wat ze doen voor die bijna 400 euro afleverkosten (op een auto van 1600 euro)

Jaapio

ahjoh, als je een auto van 31000 koopt zit er ook voor 395 euro afleverkosten bij ;)

Is volgens mij voor die dikke verkoper dat die dan zijn stoel eens uit moet om wat dingen te regelen |:(

Spinnaker schreef:
Dit is een gewone carb cooper die gebouwd zijn tussen 90 en 92,


Maar hij is pas in 94 op kenteken gezet, het kan dus of een showroom model zijn geweest die lang is blijven staan of het is een SPI waar ze een carp in gezet hebben (onwaarschijnlijk ivm het dashboard). Is een carb ook geleverd met een katalysator? Ik dacht het wel, ook dat kan dan gewoon wijzen op een showroom model.

Dinsdag 9 augustus 2011

Afleverkosten op dat ding??? |:( Gewoon cash 1300 euro op tafel leggen, take it or leave it. Als die verkoper begint te mekkeren over afleverkosten, pak je die 1300 euro op en bedank hem voor de koffie (als je die al hebt gehad), wens hem een fijne dag.

De velgen zijn volgens mij de de vroege 12" lichtmetaal, maar dat was rond 89/90.

Je kan het trouwens ook aan de chassisnummer zien of ie orgineel uit de fabriek als cooper is gekomen.

Als de ombouw netjes is gedaan dan kan je rustig met de ombouw leven. Het ziet er niet vertimmerd uit en de prijs zonder aflevering is vrij scherp.

Ik denk dat je goed moet kijken of de auto goed is overgespoten, groen is namelijk geen italian job kleur ;)

Verder weet ik niet of je een Cooper blok van buiten te herkennen is, misschien kan het motornummer help bieden.

ettore bugatti schreef:
De velgen zijn volgens mij de de vroege 12" lichtmetaal, maar dat was rond 89/90.


Volgens mij zijn dat RSP velgen, maar weet niet of deze ook onder de 'Italian Job' uitvoering zater.

Het valt me vooral op dat er verschillende velgen onder zitten. De velg linksvoor is een standaard 12" worstvelg (bouten niet in lijn met de worsten). Het wiel linksachter lijkt op een RSP cooper wiel, de wielbouten zijn in lijn met de spaken. Stond deze maand stukje over in de MiniWorld.

[edit: vlassie was iets eerder maar had het hele verhaal al getypt en gecheckt. ]
[edit2: zie dat alleen linksachter een rsp velg zit. Op de italian job advertentie zitten de wielbouten trouwens niet in lijn met de spaken]

Je moet ingelogd zijn om te reageren.